Horáček neuspěl: Ondráček nebude stíhán policií

Bývalý kandidát na prezidenta Michal Horáček má smůlu. Komunista a poslanec Zdeněk Ondráček, který se vyjadřoval právě na adresu Horáčka, totiž nebyl Sněmovnou vydán ke stíhání. O události informoval český portál blesk.cz.

Horáček tedy neuspěl. Pro vydání Ondráčka se ve Sněmovně, která čítá celkem 200 členů, vyslovilo pouze 47 poslanců. Na místě jich přitom bylo přítomno celkem 168, píše Blesk.

K tomu, aby mohl být Ondráček vydán a následně i stíhán policií, by se muselo vyslovit nejméně 85 poslanců. K tomuto návrhu se však pozitivně vyjádřilo jen 20 členů z řad Pirátů, 10 poslanců za ODS, 6 zástupců TOP 09 a čtyři osoby za Starosty a lidovce. Pro vydání zmiňovaného komunisty byl také Ondřej Veselý, Radek Zlesák z ANO či samotný aktér — Zdeněk Ondráček.

Bývalý prezidentský kandidát podal na Ondráčka trestní oznámení na začátku tohoto roku. Vedla ho k tomu skutečnost, že politik ho v loňském roce v médiích obvinil ze spolupráce se známou StB (bývalá komunistická Státní bezpečnost, pozn. red.).

Portál ale píše, že Michal Horáček veškerou spolupráci s tímto útvarem popřel. I přesto, že policie později vyšetřování tohoto případu odložila, státní zastupitelstvo jej znovu otevřelo.


Není zde článek celý?