Indii zaujaly ruské tanky T-14 Armata

Indická armáda plánuje pořízení 1 770 perspektivních bojových tanků (program FRCV), aby nahradila zastaralé T-72. Hlavním favoritem se stal nejnovější ruský tank T-14 na podvozku Armata. Hodnota kontraktu může přesáhnout 4,5 miliard dolarů.

Velitel štábu pozemních vojsk Indie, generál Bipin Rawat dorazil do Ruska na šestidenní návštěvu. Vojenské delegace vedená generálem se sejde s velením Ozbrojených sil RF a navštíví řadu vojenských jednotek a institucí. Očekává se, že během jednání se bude mluvit o nákupu tanků T-14. Rawat by měl navštívit jednotku, kde je tank na podvozku Armata testován. Tato informace však zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Program FRCV byl zahájen v listopadu 2017. Obsahuje získání tanků s určitými charakteristikami. Nejvíce požadavkům odpovídá T-14 Armata, ukrajinský Oplot a jihokorejský tank K2 Black Panther. Podle plánu bude nové tanky vyrábět soukromá indická společnost ve spolupráci se zahraničním výrobcem. Je třeba dodat, že v současnosti právě ruská technika tvoří páteř obrněných jednotek indické armády.

Indická armáda také přemýšlí o možnosti modernizace současných T-72. Zejména jde o instalaci silnějšího motoru.


Není zde článek celý?