Italská populistická Liga zavádí zákaz porážek Halal

Italská populistická strana Liga vedené Matteem Salvinim, zavedla právní předpisy, které zakazují rituální porážky halal. Strana argumentuje, že zvířata by měla být respektována a chráněna před utrpením.           

Nové zákony uzavřou mezery, které v současné době existují v právních předpisech o dobrých životních podmínkách zvířat, které umožňují muslimům výjimky pro rituální zabíjení halal, píše deník Il Giornale.          

Pokud tento nový zákon, který i přiměje producenty řádně označovat všechny produkty halal, projde a vstoupí v platnost, Itálie se připojí k řadě dalších evropských zemí, jako je Polsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Island, Belgie a Švýcarsko, které rovněž omezily nebo zakázaly náboženské porážky.

V Belgii je tato praxe zakázána jak ve Valonsku, tak ve Flandrech, ale region Brusel nezavedl zákony omezující tyto krvavé porážky, které zde probíhají na islámských svátcích Eid al-Adha.

Francie je členským státem Evropské unie, v níž je zabíjení halal legální, pokud jsou prováděné pod dohledem kvalifikovaného odborníka. I přes to, že je tato praxe legální, francouzská policie stále nachází podzemní jatka, která jsou používána na svátky Eid al-Adha.

Počínaje letošním rokem, policie v převážně migranty osídlených pařížských předměstích Seine-Saint-Denis zachrábila 32 ovcí z garáže pizzerie, a dalším vyšetřovatelům se povedly podobné objevy v celé oblasti.

Podobné případy se také vyskytly v Londýně, kde byla například muslimská rodiny zachycena na videu, jak zabíjí v srpnu tohoto roku během Eid al-Adha zvířata v zahradě sousedů

Podobné případy se také vyskytly v Londýně, kde byla například muslimská rodiny zachycena na videu, jak zabíjí v srpnu tohoto roku během Eid al-Adha zvířata v zahradě sousedů. Místní obyvatelka Julia McClenaghanová si na tyto praktiky stěžovala: „Zdá se, že používají jedno z nejméně hygienických míst, kde se připravuje maso a používají starý hadr za očistění svých nástrojů.“

Není zde článek celý?