Jak si Okamura na „své“ TV Barrandov stěžoval na ČT a opět prokazatelně lhal

Bylo by zvláštní, kdyby se minimálně dvakrát v týdnu na obrazovce televize Jaromíra Soukupa neobjevil jeho politický guru Tomio Okamura. Stejně podivný by byl fakt, že by předseda extremistické SPD nevyužil nabídnutého prostoru ke kritice České televize. Obvykle to ovšem bývá snůška výmyslů a lží, stejně jako minulou neděli v pořadu Bez cenzury.

Jak už je zvykem, Okamura dostává největší prostor ve všech pořadech s politickou tématikou, které TV Barrandov produkuje. Není proto divu, že se ve víkendové novince Bez cenzury objevil z pěti dílů již podruhé. Patřilo mu 43 minut 2.září, tedy v premiérovém dílu a obdobný prostor dostal i 30.září v pátém pokračování.

A právě v něm se předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie pro něj tradičně pustil do veřejnoprávní televize. „Zástupce SPD byl do Událostí, komentářů na České televizi pozván jenom šestnáctkrát. Zatímco STAN, KDU-ČSL, TOP 09, kteří měli poloviční výsledek než my, tak tam byli pozváni mnohem víckrát, jenom proto, že se jim jejich názory líbí, redaktorům České televize,“ rozčiloval se Okamura.

To se ovšem, jako častokrát zcela rozchází ze skutečností. Podle zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT to totiž bylo jinak. „A teď fakta. Jen v Událostech, komentářích vystoupili letos zástupci SPD třicetkrát. Celkem za první tři čtvrtletí vystoupili politici SPD ve sledovaných pořadech ČT24 142 krát,“ uvedl na pravou míru Okamurovy lži František Lutonský.

Přidal se i vedoucí zahraničního zpravodajství Michal Kubal. „Zástupci SPD letos zváni do Událostí komentářů 78x, přijali 29x. Tomio Okamura letos zván 21x, přijal 8x,“ napsal konkrétně na Twitter.

Okamura tak pokračuje v boji proti veřejnoprávní televizi, která si „dovoluje“ o jeho hnutí informovat bez příkras a pravdivě. Protože však nemá žádné reálné argumenty, musí si vymýšlet. Ještě, že má Jaromíra Soukupa a jeho TV Barrandov. Ta totiž snese každý výmysl a dokáže ho prezentovat jako podložený fakt.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?