Kandidát ANO Ivan Pilný neopatrně potvrdil, že Babiš stále vlastní média

Bývalý babišův ministr financí a současný kandidát do vedení Prahy Ivan Pilný na úterní debatě kandidátů na post primátora (kde Pilný zastupoval nepřítomného Petra Stuchlíka) řekl něco, za co bude mít v holdingu minimálně černý puntík.

Ve chvíli, kdy lídři odpovídali na otázku týkající se financování volebních kampaní a prostoru v médiích, si Ivan Pilný postěžoval, že on si v médiích, která vlastní předseda hnutí ANO ani neškrtne. Po tom, co ho moderátor debaty Martin Veselovský upozornil, že by média Babiš už vlastnit neměl, se Pilný opravil. Doplnil, že média jsou ve svěřeneckém fondu. Jeho slova je možné si poslechnout zde (ve druhé části debaty).

Pilný tak neopatrně prozradil, jak členové a kandidáti hnutí ANO uvažují a jaké mají informace. Média, z nichž největší dosah mají tiskoviny a weby MF Dnes , idnes.cz a rádio Impuls, jsou prostě šéfa.

Slova Pilného také přesně zapadají do toho, co se aktuálně děje v Lidových novinách. Z listu odešla část novinářů, kteří nyní zjistili, že tento plátek Babiš ovlivňuje. Před časem unikla nahrávka, na které Babiš ladí kampaň proti svému politickému soupeři Milanu Chovancovi. Babiš dával instrukce novináři z Mf Dnes kdy a jaké materiály má uveřejnit.

Premiér je pod dlouhodobým podezřením, že média, která skoupil, používá k boji proti svým soupeřům v politice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?