Kdyby Šlechtová poslouchala Babišův diktát, byla ve vládě. Sama už to asi ví

Karla Šlechtová si vzala své věci a opustila ministerskou kancelář | FOTO: Twitter

Kdyby neměla Karla Šlechtová jako ministryně obrany tendence rozhodovat o některých důležitých záležitostech po svém, mohla zřejmě ve své funkci zůstat. Po několika měsících od jejího vyšachování z nového kabinetu Andreje Babiše to asi pochopila i sama politička. Dokonce už i přiznává, že ji její vůdce zklamal a připouští, že v hnutí ANO funguje jakýsi systém podmaněného stáda.

Byla oblíbenkyní prezidenta Zemana, její stranický boss proti její práci taky moc nenamítal. Poté se ovšem hodně věcí změnilo. Šlechtová začala „vrtat“ do vojenských zakázek, které jsou pod velkým drobnohledem Hradu a lidí, točících se kolem Zemana, a to neměla dělat. Babiš si ji, jak se rozpovídala v DVTV, pozval k sobě a během chroustání jablka jí oznámil, že s ní nepočítá, což ji zklamalo.

Co si ovšem Šlechtová představovala? Že ji nekompromisní byznysmen pozve na výlet do Versailles a tam ji během romantického pracovního víkendu bude postupně připravovat na to, že se již na žádné ministerstvo nepodívá? Znala Babiše dost dlouho na to, aby věděla, jak se chová k nepohodlným poddaným. Rozchody s nimi skutečně nebývají happyendy, ale naopak velmi nepříjemné záležitosti plné vulgarit, agresivity a osobních útoků.

Šlechtová ještě může mluvit o štěstí, že aférka z Lidových novin o jejím údajném zneužívání VIP salonku na pražském letišti jen tak probublala veřejností. Dvojice novinářů Koutník-Shabu to totiž umí i daleko odporněji, jen tentokrát příkaz od šéfa zřejmě nezněl s takovou naléhavostí.

Naivita Šlechtové zaráží o to víc, že exministryně dobře věděla, jak se má člen hnutí ANO chovat, pokud v něm chce v klidu fungovat. „Pokud Andrej Babiš zavelí, tak se hnutí ANO podvolí. Tedy, já jsem se nikdy nepodvolila, ale mnoho členů i nečlenů se podvolí a slepě přebírá názory Andreje Babiše,“ přiznává dnes poslankyně.

Musela tedy přeci vědět, že když bude „zlobit“ a například pochválí něco, co není Babišovi úplně po vůli, bude za to „po zásluze“ potrestána.

Čeho chce Karla Šlechtová současným rozkrýváním fungování hnutí ANO dosáhnout, lze jen těžko odhadnout. Jisté je však jedno, do vrcholné funkce jí to rozhodně nepomůže. Nadlouho. Leda by na Babiše něco věděla.

Není zde článek celý?