Lavrov zhodnotil vztahy Ruska a Slovenska

Vztahy Ruska a Slovenska se ve všech oblastech s jistotou rozvíjejí, takový názor vyjádřil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov při jednání se slovenským kolegou Miroslavem Lajčákem.

„Vztahy jsou dost jistě rozvíjeny ve všech oblastech — v průmyslu, politické kontakty, meziparlamentní spojení. Obchodně ekonomická situace nám také začíná dávat naději, obrat zboží v prvním pololetí roste dostatečně rychlým tempem,“ řekl Lavrov na jednání se slovenským ministrem zahraničí Miroslavem Lajčákem.

Dodal, že jednání umožní porovnat postoj, vyměnit si hodnocení a pokusit se pochopit, jak prohloubit spolupráci nejen ve dvoustranném formátu, ale i mezi Ruskem e Evropou.

Lajčák zase zmínil pozitivní dynamiku v obchodu a dodal, že by od svého kolegy rád uslyšel hodnocení současných mezinárodních otázek, chce projednat dvoustranné vztahy a spolupráci v OBSE.

Předseda Národní rady Slovenské republiky Andrej Danko v sobotu opět vystoupil proti ruským sankcím, na svém Facebooku uvedl, že sankce už nebudou dlouho trvat.


Není zde článek celý?