Litoměřický výprask Davida Ratha. Ukázkový debakl zdejšího vězně

David Rath překvapil. Tím, že kandidoval do senátu, tím, že kandidoval do senátu na Litoměřicku. Tím, že otevřeně přiznal, že kandiduje v tomto obvodu kvůli tomu, že ho s místem pojí to, že tu seděl ve vězení. A na závěr překvapil i absolutním debaklem. Litoměřičtí a Slánští Ratha vypráskali.

V senátních volbách získal necelých pět procent hlasů. Že ta imunita asi nevyjde, mu muselo dojít hned na začátku kampaně. Na jednom z prvních mítinků mu víc lidí přišlo vynadat, než ho plácat po ramenou. Náležitě to schytal i v diskuzích na lokálních zpravodajských serverech. Na jeho krabici od vína jenoduše lidé ještě nezapomněli. Mnoho dalších mítinků už se neuskutečnilo.

David Rath je asi překvapený z toho, co se to vlastně stalo. Není divu. Když člověk sleduje, s jakou krasojízdou do teď naboural tuzemskou politiku Andrej Babiš, musí si říkat, že volbou musí úspěšně projít i cvičená opice. Už nemůže. Doba už je jiná, jak ukázali voliči v těchto volbách. ANO minimálně stagnuje,v některých místech už padá. A líp už skutečně nebude.

Rath zapadl, stejně jako jako Paroubek. A je to tak dobře. Tito pánové už prostor a šanci od voličů dostali. A naložili s ní každý po svém. Teď je čas na skutečné osobnosti, na lidi, kteří se dokáží o svůj region postarat. Do druhého kola senátních voleb v tomto regionu postoupil z první pozice dlouholetý starosta Litoměřic za ODS Ladislav Chlupáč a Ondřej Štěrba z ANO, lékař, který má plakáty s Babišem.

Není zde článek celý?