"Létají na sádlo a zvířecí trus". Rakety, které mají doletět do Moskvy

Na internetu se vysmáli prohlášení ukrajinského vojenského experta Valentina Badraka o tom, že Kyjev je schopen vytvořit raketu, která může doletět do Moskvy.

Internetoví uživatelé připomínají, že Ukrajina se pravidelně chlubí výrobou zbraní, které doletí do ruského hlavního města. Komentátoři zprávy se domnívají, že Kyjev soustavně plánuje, vyvíjí a vyrábí takové rakety, potom je však ztrácí a proces začíná znovu.

„Opět? Tak existovaly už nějaké rakety? Kam se poděly? Oh, strašně se bojím,“ píše @Drongo1988.

„Vždyť už je mají, vytrubovali o tom už v roce 2016. Nebo ta raketa mohla do Moskvy doletět jen z oblasti?“ táže se @m9mH2sm1OiRoN5o.

Na sociálních sítích také sdílí pochybnosti o tom, že Kyjev vzhledem k ekonomické situaci v zemi a stavu jejího obranného průmyslu má zdroje potřebné k vytvoření takové zbraně.

„Rakety z tuku a hnoje do Moskvy nedoletí. Lžou jako vždy,“ napsal @andrei_livetrov.

„Zhoršení schizofrenie v agrární supervelmoci,“ domnívá se @SevcenkoPanas.

Navíc uživatelé poznamenali, že Ukrajina již dávno splnila svůj účel, protože se do Moskvy „dostala“ bez jakýchkoli raket.

„Je hřích se smát lidem, kteří jsou nemocní. Ale jak odolat?“ napsal @rlz_the_kraken.

Dříve Ukrajina informovala, že dokáže vyrobit raketu s doletem až 1 500 kilometrů, která by dokázala zasáhnout Moskvu. V rozhovoru pro online portál UkrLife to oznámil ukrajinský vojenský expert Valentin Badrak.


Není zde článek celý?