Na jihu Ruska se konalo největší velitelské cvičení za posledních 30 let

Největší velitelské cvičení za posledních 30 let bylo ukončeno. Toto cvičení se uskutečnilo se skupinami vojsk, a to v přikaspickém a vladikavkazském směru. Oznámil to Alexandr Dvornikov, velitel vojsk Jižního vojenského okruhu, když shrnoval výsledky daného cvičení.

Poprvé byl v rámci cvičení takové úrovně uplatněn bilaterální princip. Skupiny vojsk, které byly vytvořeny na dvou operačních liniích, proti sobě vedly bojové operace. Pozornost byla udělena především schopnosti velitelů jednat na základě bojových zkušeností z současných ozbrojených konfliktů. A to konkrétně zkušeností z války v Sýrii, Čečensku a mírové operace v Gruzii.

Při taktických akcích byly použity moderní metody boje s okřídlenými střelami ve složení lodí a leteckých skupin, dále pak zničení útočných dronů nepřítele, odrazení útoku diverzních skupin a mnohé další.

„Domnívám se, že daná metodika provedení akcí, a to jak na operativní úrovni, tak na velitelské úrovni, je perspektivní,“ uvedl Dvornikov. Dále poznamenal, že v budoucnu budou mít skupiny okruhu velké taktické cvičení, v němž bude zapotřebí v této praktice bilaterálnosti pokračovat.

Během cvičení, které trvalo zhruba týden, byly vypracovány i otázky týkající se využití mezidruhových vojenských skupin v zájmu zajištění vojenské bezpečnosti jižní hranice Ruské federace. Cvičení se konalo mezi velitelstvím a vojenskými útvary 58. a 49., vojsky a silami Černomořského loďstva a 4. armády letectva a protivzdušné obrany, stejně jako mezi zvláštními útvary.

Různých fází taktického cvičení na osmi polygonech se zúčastnilo asi 7 tisíc vojáků a bylo použito více než 2,5 tisíce jednotek vojenské techniky, včetně letectva a lodí.


Není zde článek celý?