Na Sibiři dva bratři utekli věřitelům do tajgy

V Krasnojarském kraji odešli dva bratři do tajgy a bydleli v zemljance, aby nemuseli platit dluhy z alimentů a bance, oznámila ve středu regionální správa Služby soudních vykonavatelů.

Nebylo uvedeno, jak dlouho se v lese ukrývali.

„Soudní vykonavatelé Jenisejského okresu našli v lese několik kilometrů od města dva bratry, z nichž každý měl úctyhodný dluh. Muži vyřešili problém zaplacení dluhů tím, že se stali poustevníky,“ uvádí se ve zprávě pro tisk.

Jeden z bratrů dlužil z alimentů na syna a dceru přes 600 tisíc rublů (203 tisíc Kč), druhý nevrátil bance přes 1,5 milionu rublů (508 303 Kč). Soudní vykonavatelé poustevníky vypátrali poté, co důkladně vyslechli známé jednoho z bratrů. Ti jim oznámili, že jejich známý teď žije v lese.

V konečném důsledku byli oba bratři odvezeni z tajgy na oddělení soudních vykonavatelů, kde byl na jednoho z nich sestaven protokol o nezaplacení peněz na výživu dětí. Hrozí mu patnáctidenní vazba nebo až 150 hodin nucených prací. Potupený muž si musel sehnat místo vrátného a do práce nastoupí až po odpykání trestu za neplacení alimentů.

Druhý bratr, který dluží bance, vysvětlil, proč nemohl dluh zaplatit. Vyšlo najevo, že si sám nevzal půjčku, ale byl jenom ručitelem za cizí dluh.


Není zde článek celý?