Ne senátní divizi Agrofertu? Výprask Babišovi mohou dát lidé v deseti obvodech

Andrej Babiš ovládl poslaneckou sněmovnu, všechna ministerstva, slouží mu i Pražský hrad. K absolutní moci – vládě jednoho muže – mu chybí už jen Senát. Ten Senát, který by nejraději zrušil. Ten Senát, který se může postavit jeho choutkám na změny ústavy. Ten Senát, který mu může vracet jeho zákony. Senát, o jehož složení teď rozhodujeme.

Senát je poslední pojistkou. Zabránit tomu, aby v něm Babiš výrazně posíli svůj vliv může dnes a zítra každý. Voliči dnes a zítra rozhodnou o tom, zda Babiš získá na dlouhých šest let deset dalších senátorů, nebo tato místa obsadí demokraticky smýšlející osobnosti.

Význam Senátu jako pojistky demokracie se vstupem Babiše a politické divize jeho holdingu do politiky neustále roste. Dnešní volby jsou mimořádně důležité. V prvním kole dostali výprask komunisté. Ti nyní podporují právě Babišovce. Logicky. Je čas řici Babišovi dost.

Volební místnosti jsou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Volební lístky tentokrát nechodí do poštovních schránek. Jsou k vyzvednutí ve volebních místnostech. Lístek se jménem vybraného kandidáta není potřeba nijak upravovat, stačí vybrat správný lístek a vložit ho do obálky.

Není zde článek celý?