Nová cesta Lidovek. Bizarní bulvár vydávaný za zpravodajství

Lidové noviny teď píší takto. | FOTO: Repro lidovky.cz

Lidové noviny zřejmě našly novou cestu své tvorby. Bizarní bulvár vydávaný za klasické zpravodajství. A začaly zostra. Popisem předvolební akce kandidátky na senátorku za Zemanovce, jejíž posezení s voliči přijel osobně podpořit Jiří Ovčáček. Skvělé téma pro reportáž do rubriky bizár. Jenže Lidovky to pojaly jinak.

Událost popisují jako příjemné dostaveníčko s hudbou a tancem. Úředníka Ovčáčka vykreslují jako politickou hvězdu a guru mediální komunikace. Permanentní kandidátku Terezii Holovskou od Zemanovců potom popisují jako skvělou moderátorku a tanečnici, která si libuje v duchovnu a na středeční veselici si pozvala i věštce. Současně se od Lidovek dozvídáme, že Holovská by nejraději svrhla demokracii. „Místo vlády politiků je prý potřeba nastavit vládu lidu. Demokracii označila za bludičku, která může lidi svádět z cesty,“ popisují Holovskou Lidovky. Té si Ovčáček podle svých slov velůmi váží. Jeho výlet do Teplic, kde se seance uskutečnila, prý podpořil, i Miloš Zeman. Za to mu Holovská poslala orgonitový jehlan.

Smutný je konec kdysi velkých a velmi respektovaných novin. Když právě nejsou nositeli nějaké diskreditační kampaně, nebo kampaně na ovlivnění veřejného mínění ve prospěch Babiše, uveřejňují podobně šílené texty, kde oslavují rozvraceče demokracie a redaktora dezinformačních bolševických Haló novin.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?