Podle Vodičky si medaili boje za svobodu zaslouží víc Ondráček, než Mašíni

Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička | FOTO: archiv F24

Kauza medaile za boj za svobodu pro bojovníka proti svobodě, komunistického poslance Zdeňka Ondráčka má zajímavý vývoj. Šéf Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička, který Ondráčkovi ocenění udělil, totiž naznačil, že metál pro Ondráčka je podle něj méně problematický, než například ocenění pro bratry Mašíny, které jim věnoval během svého funčního období premiér Mirek Topolánek.

Je smutné, když šéf organizace, která se jmenuje Svaz bojovníků za svobodu nedokáže rozpoznat, kdo je bojovník za svobodu a kdo je naopak bojovník proti svobodě. A to přesně se Vodičkovi děje. Zdeněk Ondráček je totiž ukázkový příklad toho, kdo by medaili od ČSBS nikdy neměl získat. Nebojoval za naši svobodu. Naopak mlátil ty, kteří o svobodu v této zemi usilovali. A tím, že nyní přispěje svazu na opravu pamětních desek, tím se opravdu nevykoupí.

A dále, bratři Mašíni jsou osobnosti naší historie, kterých by se Vodička asi snad raději neměl dotýkat. Svým otcem, generálem Josefem Mašínem, jedním z největších hrdinů dějin této země, byli vychováni k tomu, aby bojovali proti útlaku. A to také dělali. Sabotážní akce na konci války, sabotážní akce po roce 1948, prostřílení se na západ, v řadách U.S. Army se vypracovali až na instruktory speciálních jednotek. Matku jim zabili komunisté. Jejich sestru komunisté šikanovali 40 let.

A co naproti tomu dokázal Jaroslav Vodička? Byl příslušníkem komunistické armády, pohraničníkem, který byl odhodlán střílet lidi utíkající ze zdejšího komunistického pekla, členem KSČ a donašečem VB. Aktuálně je přítelem Miloše Zemana, člen Zemanovců, oceněný Milošem Zemanem medailí za zásluhy, stále má blízko ke KSČM.

Kdo je větší bojovník za svobodu? Ondráček s Vodičkou, nebo bratři Mašíni?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?