Přehled zpráv – RusVesna 1.10.2018

krysa_01; Poprvé v historii byl zjištěn případ nákazy člověka krysím virem hepatitidy typu E. Vědci z hongkongské univerzity poprvé diagnostikovali krysí virus hepatitidy typu E u člověka.

2; Tři největší tankové bitvy v historii. Jak to všechno bylo? Význam těžkých obrněných vozidel v reálné bojové situaci je těžké neuznávat dokonce i v raketové a kosmické éře.

3; Hlavní velitel Pozemních vojsk: Jsme připraveni plnit jakékoli úkoly. 1. října se připomíná Den ruských pozemních vojsk.

4; Britská rozvědka nebo show mistra Beana? Už se objevuje názor, že MI-6 není vůbec rozvědkou, ale něco jako velká show známého komika mistra Beana.

5; Otrávil mě Putin! Objevil se nový výnosný byznys – dělat ze sebe oběť otravy.

6; Ruští medvědi, hrdí Poláci a tupí západní Ukrajinci. Západní rusofobní propaganda ani nestíhá reagovat na informační „útoky“ Kremlu. Nestačí ani zpracovávat stále nové informace o stále dokonalejších ruských zbraních.

7; Kyjev: Pomník modré ruky v Kyjevě může symbolizovat pouze skupinový alkoholismus. Vyšel komentář politologa Vladislava Michejeva o více než podivném pomníku v Kyjevě.

8; Zastavit ukrajinský rozkol a zachránit životy. Ruský stát a Ruská církev musí spojit své síly, aby zabránily genocidě na Ukrajině.

9; Instruktor specnazu. Tajemství odvahy a sebeobrany. Instruktor speciální jednotky VIŤAZ se podělil o tajemství sebeobrany před boxerem a nepřítelem ozbrojeným nožem.

10; Maďar na Ukrajině neustoupí. Informace ze Zakarpatska. V poslední době neuplyne týden, aby se v ukrajinsko-maďarských vztazích neobjevil nějaký skandál.

11; Doping je teď už povoleno užívat. Ale jen Američanům. V USA uzavřeli dopingový případ vůči trojnásobnému medailistovi Olympijských her atletovi Willu Clayovi. V jeho organismu našli clenbuterol, ale bylo rozhodnuto, že Will Claye jej požil spolu s jídlem v mase v Mexiku a že jiný způsob, jak se preparát mohl dostat do jeho organismu je vyloučen.

12; Ostudná operace Spojených států proti Islámskému státu v Deyr az-Zauru: Devět měsíců přešlapování na místě. Poprvé za devět měsíců operace proti Islámskému státu u Eufratu dokázali Amerikou podporovaní Kurdové dosáhnout určitého úspěchu.

13; Chyba v důchodové reformě. Politolog hovoří o tom, proč elity vnímají Rusko jako byznysprojekt, ale také o chybě v důchodové reformě a přínosech sankcí pro Rusko.

14; Záhadná smrt vojáka v Donbasu. Velitelé utajují nehezkou pravdu. V obci Troickoje v Luganské oblasti zahynul za nevyjasněných okolností voják 72. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády.

15; Usmanov promluvil o posledním oligarchovi v Rusku. Podle jeho názoru je za hlavní kritérium vztahu k oligarchii fakt získání byznysu od státních institucí.

16; Ruské ministerstvo zahraničí požádalo oficiálně Soul, aby vysvětlil zadržení lodě Sevastopol. Připomeňme, že administrativa přístavu Pusan prohlásila, že Sevastopol byl zadržen na základě rozhodnutí jihokorejské vlády.

17; Rusové budou přeřazeni do nového spořícího systému na důchod bez jejich souhlasu, Pro odmítnutí tohoto schématu bude potřeba napsat prohlášení.

18; Britské ministerstvo zahraničí: Uzavřeme síť ruské vnější rozvědky. Podle slov britského ministra zahraničí je to dost jasné poselství Kremlu.

19; Zachraňovat Děripasku před sankcemi chtějí formou nočního prodeje piva. Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo boj se sankcemi pomocí nočního prodeje piva v hliníkových dózách.

20; Írán uskutečnil raketový útok na syrském území na organizátory teroristického činu v Ahvázu. Balistická raketa středního doletu Zulfikar zasáhla vytýčené cíle poté, co překonala vzdálenost 750km.

21; V Záporoží se převrátil člun s funkcionáři. Jeden zahynul v důsledku poranění lopatkami vrtule. Tělo druhého vylovili z řeky až za několik hodin.

22; Nezranitelná Drel. V Rusku otestovali nejnovější leteckou bombu. Letadlo vyzbrojené takovouto municí ani nemusí vstoupit do zóny protivzdušné obrany nepřítele.

23; Krymský most byl otevřen pro těžkou nákladní dopravu. Od 1. října byla zrušena opatření platní na Krymském mostě v období vrcholu lázeňské sezóny.

24; Spadli jsme až na úplné dno. Francouzi jsou v šoku z fotografií Macrona objímajícího polonahé černošské mladíky. Na snímcích je zachycen Macron s širokým úsměvem objímající do půl těla svlečené svalnaté černošské mladíky.

25; V Kyjevě neznámý pachatel zahájil palbu po policistech. Jeden z nich byl zraněn do nohy a ramene. Zločinec utekl. Na jeho dopadení byl vytvořen speciální operativní plán.

26; Průměrný dluh ruského důchodce přesáhl 100 tisíc rublů. Průměrný dluh Rusa staršího 60 let činí 107,2 tisíce rublů.

27; Letový dispečer zahynul, když zachraňoval letadlo s cestujícími. Dvacetiletý pracovník pozemní služby letiště zemřel v nemocnici, aniž přišel k vědomí.

28; Ukrajinci nemají zakázáno tajit druhé občanství, informuje maďarské ministerstvo zahraničí. Ministerstvo zchladilo zápal svých ukrajinských kolegů, když jim připomnělo některá ustanovení jejich vlastních zákonů.

29; Pěvecká hvězda 90. let Marina Chlebnikova objevila tělo svého prvního manžela v bytě v Moskvě. Nebožtík byl dopraven do márnice, vyšetřovatelé zjišťují okolnosti smrti.

30; Piščaly a Ratniky ochrání ruský vzdušný prostor před drony. Ruské ozbrojené složky dostanou nejnovější prostředky boje proti dronům.

31; Na Ukrajině zvolili novou Miss 2018. Připomeňme, že první nositelce titulu Miss Ukrajina 2018 byla korunka odebrána, protože zatajila svůj sňatek a dítě.

32; V Moskvě byl zadržen bývalý ministr Ukrajiny. Obvinění na dálku bylo ukrajinskému politikovi oznámeno Vyšetřovacím výborem v roce 2017.

33; Za nové metody léčení rakoviny. Byla předána Nobelova cena za medicínu. Částka Nobelovy ceny činí 9 milionů švédských korun, což je zhruba 1,12 milionu amerických
dolarů.

34; V Kremlu zhodnotili nové utrpení Velké Británie ohledně návštěvy Putina a Blaira v Mariinském divadle. Nevěděli jsme, že MI-6 dává premiérům povolení na uskutečnění té či oné akce. To je pro nás nová informace.

35; Do Oděsy se sjely desítky ozbrojených mladíků. Místní policisté se snaží zjistit, s jakým cílem přijela ozbrojená skupina do města.

36; Spuštění těžké nákladní dopravy po Krymském mostě sníží ceny zboží na poloostrově, říká poslanec Státní dumy. Logistika se mění, dopravní náklady jsou důležitou složkou ceny, připomněl poslanec.

37; Příslušníci ukrajinské armády umírají v důsledku explozí min. Dalšími obětmi zločinné nedbalosti svého velitele se stali ozbrojenci z 15. batalionu 58. motopěchotní brigády ukrajinské armády.

38; Prezident Polska informoval o lesku v Trumpových očích. Duda tvrdí, že prezident USA je posedlý miliardami, které mu slíbil.

39; Bojové použití nejnovějších robotů a rozsáhlé střelby z raketometů. Byly zveřejněny působivé záběry. U příležitosti dne pozemních vojsk zveřejnilo ruské ministerstvo video s nejzajímavějšími epizodami bojové přípravy různých typů vojsk.

40; Moskevské metro je zvláštní historie, Japonec je nadšen moskevským metrem. Člověk, který se poprvé ocitá v moskevském metru, je překvapen délkou eskalátoru, který vás veze zdánlivě až na samé dno Země.

41; V Čeljabinsku odhalili památník dobrovolníkům – účastníkům Ruského jara. Pamětní desku z černého mramoru instalovali v areálu chrámu všech svatých v obci Tarasovka na základě dobrovolných darů.

42; Vyperte si spodky! Ruská stíhačka proletěla kolem lodí ukrajinského vojenského námořnictva.

43; Na Porošenko byla podána žaloba kvůli autokefalii. Na oblastní administrativní soud v Kyjevě přišla žaloba proti Petru Porošenkovi kvůli jeho výzvě k Patriarchovi Bartolomějovi.

44; Aksjonov informoval o rekordním počtu turistů, kteří navštívili Krym. Od počátku roku se zde rekreovalo více než 6 milionů turistů. Před rokem navštívilo Krym 4,7 milionu turistů.

45; Ruští miliardáři zbohatli od počátku roku o 18,5 miliardy dolarů. Celkový kapitál nejbohatších lidí v Rusku se od počátku roku zvýšil o 18,5 miliardy dolarů.

46; USA hovoří s Tureckem jazykem vydírání a hrozeb, říká Erdogan. Turecko je dost silné na to, aby se nepodvolilo vydírání a hrozbám, které USA používají vůči této zemi.

47; V Nejvyšší radě vyzývají oficiálně k zákazu ruského světa na Ukrajině. Příslušný návrh úprav zákonů byl zaslán k posouzení výboru Nejvyšší rady.

48; Na Ukrajině vypnuli teplou vodu. Od 1. října zůstala část Kyjeva a některá ukrajinská města bez teplé vody.

49; Poslanci Státní dumy se odmítli zúčastnit přijetí u velvyslance Jižní Koreje. Poslanecká skupina Státní dumy zrušila svou účast na recepci u příležitosti oslav Dne založení Jižní Koreje.

50; Ukrajina dala Maďarsku ultimátum. Informovala o tom tisková tajemnice ukrajinského ministerstva zahraničí. Nebude-li konzul ve městě Beregovo odvolán maďarským ministerstvem zahraničí, bude z Ukrajiny vyhoštěn.

51; Luganská protivzdušná obrana sestřelila dron americké výroby. Létající aparát byl vyroben americkou firmou Stampede Presentation Products inc.

52; Dmitrij Kiseljov obvinil autora článku o jeho vile na Krymu z podvodu a vydírání. Tenhle Mazurin je prostě podvodník. Vydírá ze mě peníze. Všechna jeho čísla jsou vycucaná z prstu.

53; Ukrajinská armáda informovala o testech Javelinů. Ukrajinští vojáci se naučili používat americké raketové komplexy Javelin.

54; Travič Skripalových prý vyvezl Janukoviče z Ukrajiny. Podle slov bývalého novináře Sergeje Kaněva plukovník Anatolij Čepiga alias Ruslan Boširov řídil v roce 2014 operaci na vyvezení bývalého prezidenta Ukrajiny do Ruska.

55; Na Krymu spustili první bloky jaderných elektráren Tavričeskaja a Balaklavskaja. V noci na pondělí začala fungovat Tavričeskaja, kolem osmé ráno spustili blok na Balaklavské.

56; Ruská centrální banka navyšuje investice do čínského jüanu. Centrální banka v prvním čtvrtletí roku 2018 zvýšila podíl rezerv investovaných do aktiv nominovaných v čínských jüanech.

57; Ukrajinský „boží bojovník“ pomlátil sekerou policejní automobil. Nejprve se dobýval sekerou do dveří domu, a když na místo události přijela hlídka, vrhl se zločinec na policejní auto. Pachatel se léčí na psychiatrii s diagnózou schizofrenie.

58; Ropa značky Brent dosáhla cenového maxima za poslední čtyři roky. Zvýšení kotací ropy je spojeno s blížícím se začátkem platnosti amerických sankcí proti Íránu.

59; V Evropě už nevěří pohádkám o bezbřehé svobodě slova. Rakousko poskytlo azyl šéfredaktorovi ukrajinského média.

60; Trump prozradil, proč nepije. Ať se mne zeptá kdokoli, odpovím, že jsem v životě neměl ani sklenku alkoholu. Kdyby prý pil, by byl nejhroznější osobou na světě.

61; Budeme konat velmi tvrdě. Ukrajinské ministerstvo zahraničí našlo viníka situace v Zakarpatsku. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin nalezl viníka napětí s Maďary v Zakarpatsku.

62; Gruzínská pravoslavná církev učinila prohlášení o situaci s ukrajinskou autokefalií. Téma je prý velmi jemné, zdůrazňuje se v prohlášení. Situaci musí vyřešit Moskva a Konstantinopol.

63; Dolar pokračuje v oslabování v souvislosti s rekordním růstem cen ropy. Kurs dolaru se snížil na 65 rublů v souvislosti s prudkým růstem cen ropy.

64; Bude v Rusku nová mapa moci? Někteří politologové žertem nebo vážně vyslovují myšlenku na vytvoření strany technokratů.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?