Přítomnost USA v Al Tanfe destabilizuje situaci v Sýrii, uvedli v Moskvě

Vojenská přítomnost USA na území východně od řeky Eufrat v Sýrii a oblasti Al Tanfe destabilizuje situaci a komplikuje politický proces, oznámil v rozhovoru pro Sputnik náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Veršinin.

Připomněl, že USA zachovávají svoji nezákonnou přítomnost v Sýrii na těchto území východně od Eufratu a na územích okolo Al Tanfe.

„Stále mluvíme a potvrzujeme, že Američané přece jen musí odejít, nachází se tam nezákonně a jejich přítomnost pravděpodobně neulehčuje proces politické regulace v Sýrii, pouze to destabilizuje situaci,“ uvedl Veršinin.

Situace v oblasti Al Tanfe opakovaně vyvolává znepokojení ruských vojáků. Podle jejich informací tam pod vedením amerických instruktorů probíhá příprava bojovníků, kteří následně bojují proti syrským orgánům.

USA a jejich spojenci v Iráku a Sýrii od roku 2014 provádí operaci proti teroristické skupině IS, přičemž v Sýrii působí bez souhlasu syrské vlasti. Rusko v roce 2015 na žádost Damašku zahájilo operaci proti teroristům na území Sýrie.


Není zde článek celý?