Reebok Russia má průšvih. Rusky ukázaly, jak by měla žena DOOPRAVDY vypadat (FOTO)

Reklama společnosti Reebok Russia na nové sportovní podprsenky se dostala pod palbu kritiky aktivistek, které jsou odhodlány překonat stereotypy týkající se ideálů krásy a tvaru těla, které trpí nedostatkem rozmanitosti.

Na rozdíl od reklamní kampaně společnosti Reebok v USA, Velké Británii, Kanadě, Francii a dalších zemích, která ukazovala jak celebrity, tak i průměrné ženy různých tělesných proporcí a sportovních kondic, zahájila Reebok Russia úplně odlišnou kampaň.

#ReebokforARegularPerson focení

©
Foto : Anastasia Chigarinova
#ReebokforARegularPerson focení

Absence obyčejných žen v reklamní kampani dané společnosti přinutila trenérku, zastánkyni zdravého životního stylu a aktivistku Anastasii Čigarinovou, aby na sociálních sítích zahájila protest pod hashtagem #ReebokforARegularPerson (reebok pro obyčejné lidi).

#ReebokforARegularPerson focení

©
Foto : Anastasia Chigarinova
#ReebokforARegularPerson focení

Společně se skupinou žen, které na její výzvu zareagovaly, se Čigarinová zúčastnila focení, které ukazuje účastnice s různým profesionálním a sportovním zázemím. Ruská aktivistka doufá, že tento její protest pomůže upozornit na problém omezených a nezdravých ideálů krásy.


Není zde článek celý?