Rusko a KLDR chtějí upevnit koordinaci v oblasti regionální bezpečnosti

Zástupce ruského ministra zahraničí Igor Morgulov se setkal se svým kolegou z KLDR Choem Son-huim. Na setkání se představitelé domluvili na tom, že budou pokračovat v upevňování koordinace v otázkách regionální bezpečnosti. To se píše v prohlášení na stránkách ruského ministerstva zahraničí.

„Byly věcně projednány klíčové aspekty řešení situace na Korejském poloostrově. Bylo dohodnuto, že se bude i nadále pokračovat v upevňování koordinace mezi Ruskem a KLDR v otázkách regionální bezpečnosti, a to v zájmu rychlého řešení všech složitých problémů v tomto subregionu,“ oznámilo Ministerstvo zahraničních věcí RF.

Ruské velvyslanectví v KLDR již dříve uvedlo, že tripartitní setkání na úrovni zástupců šéfů MZV RF, Číny a KLDR se bude konat v Moskvě dne 9. října.

Ještě předtím se Choe Son-hui setkal s Kung Sjuanjem, zástupcem ministra zahraničí a zvláštním zástupcem čínské vlády v otázce Korejského poloostrova.

Tyto diskuze probíhají v souvislosti se snahou KLDR rozvinout dialog na vyšší úrovni s Jižní Korejí a USA, a to včetně denuklearizace a nastolení trvalého míru na Korejském poloostrově.


Není zde článek celý?