Ruský ministr promluvil o termínech spuštění plynu v obou liniích Tureckého proudu

Plyn do obou liniích Tureckého proudu může být spuštěn od ledna roku 2020, řekl ruský ministr pro energetiku Alexandr Novak v rozhovoru pro televizní kanál Rusko 24 v rámci ruského energetického týdne.

Poznamenal, že stavba plynovodu pokračuje podle plánu.

Minulý týden předseda Gazpromu Alexej Miller oznámil, že společnost plánuje dokončit výstavbu mořské části Tureckého proudu během dvou měsíců. V červnu také uvedl, že Turecký proud bude uveden do provozu do konce roku 2019.

Alexandr Novak také uvedl, že druhá linie Tureckého proudu do Evropy, která vede přes Bulharsko a Rakousko je nyní prioritní.

„Existují různé cesty. Máme na výběr Řecko a Itálii a máme také možnost dodávat plyn přes Turecko do Bulharska, respektive do Srbska, Maďarska a Rakouska,“ řekl Novak televizní stanici Rusko 24 v rámci ruského energetického týdne.

Projekt Turecký proud zahrnuje výstavbu plynovodu, který se skládá ze dvou linií o kapacitě 15,75 miliard kubických metrů. První linie je určena na dodávky plynu tureckým spotřebitelům, druhá na dodávky plynu do zemí jižní a jihovýchodní Evropy.

Ruský energetický týden (REN) se konal v Moskvě od 3. do 6. října.


Není zde článek celý?