Šéf Gazpromu: Účastníci projektu Severní proud 2 již poskytli 70 % financí

Účastníci ruského projektu týkajícího se plynovodu Severní proud 2 již zajistili finance pro 70 % kapitálových výdajů. Oznámil to předseda představenstva společnosti Gazprom Alexej Miller.

Šéf ruského plynového gigantu uvedl, že partneři Gazpromu poctivě plní své závazky.

„Fakticky bylo poskytnuto financování pro 70 % veškerých kapitálových investic, které jsou nutné pro dokončení projektu Severní proud 2,“ řekl Miller v pořadu s názvem Moskva. Kreml. Putin v ruské televizi Rossija 1. „Samozřejmě, že stále nejsou vyřešeny všem dobře známé právní záležitosti, ale nejdůležitější je to, že se už Severní proud 2 staví,“ dodal.

Plynovod Severní proud 2 má přepravovat 55 miliard krychlových metrů zemního plynu ročně po dně Baltského moře. Bude procházet podél stávajícího plynovodu Severní proud přes teritoriální vody či výhradní ekonomické zóny zemí, které se nachází na pobřeží Baltského moře, tedy Ruska, Finska, Švédska, Dánska a Německa. Ze všech těchto zemí se již čeká pouze na povolení Dánska.

Společnost Nord Stream 2 AG, která bude provozovatel plynovodu, podala v srpnu žádost na alternativní trasu, aby se vyhnula Dánsku.


Není zde článek celý?