Senátní volby mají jasný výsledek. ODS rozdrtila ANO. Babišovci ve volbách do Senátu zcela propadli

Občanská demokratická strana je zpět v plné síle. ODS je jasným vítězem senátních voleb. Oproti tomu kandidáti ANO zcela propadli. Babišovci dokázali zvítězit jen v  jednom senátním obvodu – Šumperk. Ve všech ostatních propadli. Nepomohli jim ani desítky milionů od Andreje Babiše. Ukázalo se, že lidé v senátních volbách volí osobnosti, které pro svůj region dlouhodobě pracují.

Senátní volby nejsou o jedné tváři, která s pomocí obrovského rozpočtu marketingově zválcuje ostatní. A právě kvůli tomu Babišovci pohořeli. Že volby do senátu pro ANO nedopadnou dobře, musel Babiš vědět už před měsíci. V některých obvodech dokonce nepostavil kandidáta – neměl nikoho kvalitního. A to ani v dalších obvodech, jak dnes jasně řekli voliči. Pracovat pro estébáka obviněného z dotačního podvodu totiž skutečné osobnosti příliš neláká.

Výsledek právě končících senátních voleb je dobrou zprávou pro Českou republiku a špatnou zprávou pro vládnoucí koalici. Jsou to právě strany vládní koalice, které dostaly od voličů výprask. ANO, ČSSD a KSČM prohrály senátní volby. Porazila je opozice v čele s vedoucí ODS, starosty, nezávislými a Lidovci. A právě to Česká republika potřebuje – demokratický Senát, který ohlídá vládu a prezidenta.

Není zde článek celý?