Severní Sýrie: ozbrojenci kopají tunely a ostřelují civilní osoby (FOTO)

Velitel syrské armády, který slouží na severu provincie Latákíja, řekl Sputniku, že zahraniční teroristé ignorují operaci na stažení teroristů ze Sýrie, na kterou dohlíží Turecko. Militanti ze střední Asie a Čečenska aktivně posilují své pozice, vykopávají nové zákopy a rozšiřují podzemní tunely.

Členové teroristické organizace Džebhat an-Nusra (organizace, jejíž činnost je v RF zakázána), Strážci náboženství a Turkestánská islámská strana posilují ve výškách nedaleko obce Kabbani u provincií Idlib, řekl Sputniku zdroj v syrské armádě.

Militanti ze střední Asie a Čečenska aktivně posilují své pozice
SPUTNIK. MORAD SAEED
Militanti ze střední Asie a Čečenska aktivně posilují své pozice

Velitel syrské armády uvedl, že v blízké budoucnosti bychom měli očekávat eskalaci situace v této oblasti. Je zřejmé, že teroristé, mezi nimiž jsou lidé z různých zemí, tuto strategicky důležitou oblast nehodlají odevzdat. Faktem je, že území obsazené militanty, hraničí se syrskými provinciemi Latákíja a Idlib, stejně jako s Tureckem. Výškové prostory umožňují ovládat okolní oblasti a poskytují obrovskou výhodu oproti pěchotním jednotkám syrské armády. Zároveň bojovníci pravidelně ostřelují osady s civilisty, proto armádní dělostřelectvo vede odvetnou palbu.

Teroristé ignorují operaci na stažení teroristů ze Sýrie
SPUTNIK. MORAD SAEED
Teroristé ignorují operaci na stažení teroristů ze Sýrie

Není zde článek celý?