Slovenská policie podnikla zátah proti šiřitelům ruské propagandy

 Slovenská policie zatkla v noci z pátku na sobotu na letišti v Bratislavě několik osob, které se zúčastnily ukončení motocyklové sezony Nočních vlků v Moskvě. V delegaci byli dva Slováci, jeden Rus a dva občané Srbska.

Konkrétně jde například o Ratka Sudeckého, který píše pro dezinformační web Zem a vek. Sudecký například minulý rok svedl vinu za katyňský masakr na ukrajinské nacionalisty (banderovce). Ve skutečnosti je přitom prokázané, že katyňský masakr provedla armáda SSSR.

Slovenská policie si došlápla i na Sudeckého partnerku Milicu J., která je srbskou občankou. Ta neměla na Slovensku povolení k pobytu a byla ze země vyhoštěna.

Nejzajímavější je ovšem to, že Slovenská policie identifikovala i ruského občana Jevgenije Paľceva. Zajímavé je, že facebooková stránka Zem a Vek nejprve informovala o zadržení, následně prohlášení stáhla. Jevgenij Paľcev má být podle smazaného příspěvku redaktorem dalšího dezinformačního webu Hlavné správy.

Slovenská stránka „Dezinformácie Hoaxy Propaganda“ se domnívá, že Jevgenij Paľcev píše pro Hlavní správy pod pseudonymem Eugen Rusnák. Jisté ovšem je, že Jevgenij Paľcev má na Slovensku ohlášenou živnost na vydávání knih a časopisů, na jejich tisk a zprostředkování obchodu s nimi, včetně prodeje inzerce.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?