Soudruh Skála hájí Che Guevaru, který velel popravčím komandům

Komunista stalinista Skála si na ruském Sputniku (2. 10.) postěžoval, jak policie nehezky zasáhla proti mladíkovi, co měl vlajku s Che Guevarou. Stalo se na demonstraci k 80. výročí Mnichova.

„Když to celé končilo, tak se objevila pětice policistů, jež žádali mladého komunistu, který měl v ruce svinutou vlajku, aby prokázal svoji totožnost,“ líčí Skála. „Já jsem se ptal policisty, proč to vůbec dělá. Ten řekl, že existuje podezření z naplnění skutkové podstaty trestného činu založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.“

Na vlajce byl nápis Komunistický svaz mládeže a nad ním podobizna Che Guevary.

Skála se ptal, co je na tom extremistického. Policista mu údajně sdělil, že jde o jednoho z největších masových vrahů v dějinách. Mladíkovi se nakonec nic nestalo. Skála je ovšem takovým hanobením Che Guevary rozhořčen, protože podle něj byl
„symbolem všech, kdo kladli odpor americké hegemonistické a válečnické politice v 60. a následujících letech“ atd. Taky si myslí, že to určitě nařídil nějaký úředník a toto narušení svobody ho rozhořčilo.

Tak jen pro osvěžení paměti, Che Guevara velel na Kubě popravčím komandům a proslul větou: „Ano, popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat.“ S popravami nemají komunisté žádný problém, taky popravovali, dnes ještě leckde popravují a popravovat by nejspíš chtěli i budoucnu. Popravovali si i své vlastní lidi, když jim to z Moskvy přikázali.

Vkus komunistům vštípit nemůžeme. Co by ale řekli, kdyby někdo na tričku nosil obrázek kata, co popravil Julia Fučíka?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?