SPD zrušilo svou akci kvůli „fašistům z Antify“. Spíš proto, že ji nemělo povolenou

Lidová veselice – na tu na dnešní odpoledne zvalo hnutí Tomia Okamury své voliče. Levný párek i pivo, hudební vystoupení stranické pěnice Olívie Žižkové, to vše se mělo objevit na pražském náměstí Míru. Nakonec však muselo SPD své přívržence zklamat. Akci zrušilo, prý kvůli bezpečnosti, jelikož se na nebohé okamurovce chystaly tisíce „fašistů z Antify“. Nejenže je tohle sousloví hloupost, ale i reálný důvod je zcela jiný.

Spolek Kolektiv 115 si totiž na magistrátu ohlásil vlastní akci, která měla právě na nebezpečnost extremistického hnutí Tomio Okamury upozornit. Tím, že na rozdíl od Svobody a přímé demokracie Kolektiv 115 své shromáždění řádně ohlásil, nebylo možné, aby se na stejném místě souběžně konaly dvě akce.

Na facebookových stránkách SPD se samozřejmě pravý důvod neobjevil, protože by pouze poukázal na neschopnost pražské organizace hnutí uspořádat shromáždění, na němž se členové SPD chystali šířit svá „moudra“.

„Dnešní akce se z důvodů obavy o bezpečnost ruší!!! Na náměstí má dorazit tisíce fašistů z Antify. Nemůžeme riskovat. Děkujeme za pochopení,“ objevilo se na sociální síti.

Školení by tak měli dostat nejen ti lidé, kteří neumí ohlásit na magistrátu plánovanou akci, ale i správci Facebooku „Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura – SPD“, potřebující vysvětlit, co znamená předpona „anti“.

Není zde článek celý?