Spolupachateli dopravního kolapsu v Praze Dolínkovi se zachtělo do vesmíru

Petr Dolínek se jako pravá ruka primátorky Krnáčové měrou vrchovatou podílel na tragické dopravní situaci v hlavním městě. Nyní chce ovšem zapomenout na spadlou Trojskou lávku, neprůjezdnou Prahu, či diskutovaný Libeňský most a našel si nového koníčka. Dolínek by si rád hrál na kosmonauty.

Jako šéf sněmovního podvýboru pro kosmonautiku uznal nyní sociálnědemokratický politik, že je nejvyšší čas řešit nepotřebné. Komunální ani senátní volby se ČSSD nepovedly, a proto je třeba najít nějaké téma, které skomírající straně pomůže zpět na politické výsluní.

Podle Dolínka je to vznik kosmické agentury, jakési české obdoby NASA. Sice to vypadá jako námět pro další díly seriálu Kosmo, ale magistrátní náměstek pro dopravu to asi myslí vážně. Proč ne, vždyť existují i lidé, kteří se stále dokáží reálně bavit o olympiádě v našem hlavním městě.

Kdyby se Andrej Babiš byl opravdu ochoten se s Dolínkem o sci-fi nápadu bavit, mohl by se tak místopředseda ČSSD rehabilitovat. Ve vesmíru totiž nehrozí, že by mu jakákoliv stavba spadla, provoz tam zatím také není takový jako v české metropoli a ani tolik lidí neuvidí, jak je Dolínek nekompetentní k vedení čehokoliv.

Česká NASA je sice hloupost, ale pořád lepší, aby se myšlenkou na její zřízení stoprocentně Dolínek zabavil a nemontoval se do věcí, které mohou mít reálný dopad na život spoluobčanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?