Stále větší evropská ostuda. Babišův střet zájmů poškozuje Česko, jeho noviny to ignorují

Premiér Andrej Babiš se rád prezentuje jako člověk, který dělá zahraniční politiku, je aktivní a prosazuje české zájmy. Místo toho se na evropské úrovni rozehrála obrovská ostuda, kvůli které nemohou partneři brát naši zemi vážně. Evropská komise vyšetřuje střet zájmů české předsedy vlády, noviny Andreje Babiše o tom nepíší ani slovo.

Evropská komise prý udělá vše pro to, aby problém vyřešila. Podle dostupných informací má totiž zásadní důvod se domnívat, že Babiš je konečným vlastníkem holdingu Agrofert a také jej ovládá. Do tohoto holdingu shodou okolností patří také MF DNES a Lidové noviny – a tyto dva deníky o včerejší zprávě, která se týká jejich majitele a zároveň premiéra, nepíší vůbec nic.

Dovedete si představit, že by Evropská komise vyšetřovala Petra Nečase, Miroslava Kalouska nebo Bohuslava Sobotku? Rozhodně by se nerozhostilo takové ticho, jaké tu máme teď. Novináři sice po pěti letech z Lidovek ostentativně odcházejí, nic se ale nemění, média mlčí. A ostuda trvá.

Mlčení Lidovek a MF DNES jen dokazuje, komu noviny ve skutečnosti slouží. A to také dokazuje, komu patří Agrofert, kterému Evropská unie stál posílá dotace. Jenomže pro EU je nepřijatelné, aby nějakou takovou společnost vlastnil takto vysoce postavený politik.

Andrej Babiš může možná dosáhnout toho, že se o jeho problému v České republice nebude psát. Evropská komise se ale bude o tento střet zájmů zajímat i nadále, naši zemi to bude poškozovat, dokud bude premiérem, a nakonec s tím bude muset Babiš něco udělat. I kdyby si koupil všechny české noviny a televize.

Není zde článek celý?