Stínadla se bouří: Volíš Losnu, nebo Mažňáka? Bratrstvo kočičí pracky (ANO) je skoro ze hry

V hlavním městě Praze dochází v závěru volební kampaně k pozoruhodnému střetu. Podle průzkumu volebního potenciálu se zdá, že ODS a Piráti mají vyrovnané šance. S tímto zjištěním přišly společnosti Kantar TNS a Median.

Stínadla se bouří a v Praze jde o to, zda se konečně podaří dostat od válu Bratrstvo kočičí pracky, které navázalo na tradici Janoušků a Hrdličků, kteří si dříve rozparcelovali byznys kolem hlavního města. Nemluvíme o někdejších šíbrech nalepených na ODS, které si už naštěstí odnesl čert. Mluvíme o hnutí ANO, které v čele s panem Faltýnekem a právníkem Hlínou operují kolem pražských podniků. Tento Štětináč a Bohouš nemají sice v čele Dlouhého bidla, ale rozvrkočenou šmudlu, která si v Rychlých šípech nechala říkat Haha Bimbi. Adriana Krnáčová se jí opravdu v mnohém podobá. Především, co se týče schopností.

Skutečný vůdce Bratrstva kočičí pracky Andrej Babiš má nervy na pochodu, protože cítí, že může přijít o klenot, kterým je Praha jak z hlediska byznysu, tak z hlediska symbolů moci. Pouští neskutečné miliony do ohromné kampaně, aby si zachoval Prahu ve svém holdingu. Ale nedaří se mu vydupat ze země vítěznou atmosféru.

Stínadla se bouří a největší šance na úspěch má ODS a Piráti. V závěsu za nimi je TOP 09 spolu se Starosty a dalšími stranami v koalici Spojené síly pro Prahu. V Praze už je atmosféra, která připomíná slavný Foglarův román a okřídlený slogan: Volíš Losnu, nebo Mažňáka? Bohužel i tady máme uměle vytvořenou atmosféru boje dobra se zlem. Piráti dávají nepokrytě najevo, že jejich cílem je hlavně očista Prahy pomocí auditů a trestních oznámení. Jinými slovy, aby mohli hrát svoji roli očišťovatelů, tak budou své soupeře špinit. Je to trik, který bohužel v naší zemi díky Babišově kampani pořád funguje.

Praha nepochybně potřebuje změnu. Hnutí ANO zde selhalo na celé čáře a představa, že přijde kouzelníček Stuchlíček a dá to do pořádku, nepatří ani do románu pro kluky, to patří spíše do Večerníčku. Možná by stálo za úvahu vsadit znovu na normální strany demokratické pravice a přestat s těmi věčnými pokusy, které připomínají tu slavnou scénu z Járy Cimrmana: Vypouštěním kouře z dýmky do vody zlato nevznikne.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?