Stuchlík přirovnal Babiše k Uberu, ten přitom podle premiéra nedodržuje zákony

Petr Stuchlík poslouchá Andreje Babiše. Na slovo. | FOTO: Facebook P.Stuchlíka

Kandidát hnutí ANO na primátora Petr Stuchlík je neřízenou střelou. Když nemá po svém boku Babišovy marketéry, kteří by mu říkali co a jak má dělat, podaří se mu občas udělat docela solidní „přešlap“. Stejně jako ve chvíli, kdy svého šéfa přirovnal k alternativní taxislužbě Uber. Tu přitom sám Babiš vyzýval k dodržování zákonů, se kterými má podle premiéra společnost problém. Buď měl Stuchlík chvilku upřímnosti, nebo si jen neuvědomil, jak velkou pravdu řekl.

Stuchlík v rozhovoru, jehož část se objevila na Twitteru,  označil Babiše za disruptora. Tento výraz by se dal do češtiny přeložit jako narušitel. Tím je podle kandidáta na primátora i společnost Uber. „Když sem přijde Uber, tak z něj taky nikdo nemá radost, ale díky tomuto disruptivnímu vlivu se celý ten trh vyvíjí pozitivněji než dříve,“ řekl Stuchlík, aniž by zřejmě domýšlel souvislosti. Nelze předpokládat, že by za toto srovnání dostal od Babiše pochvalu. Ministerský předseda byl totiž jedním z těch, kdo křičel, aby Uber okamžitě začal dodržovat zákony České republiky.

Říct o svém sponzorovi, že de facto překračuje zákony je velká „drzost“, která ovšem patrně zůstane nepotrestaná. Pokud se totiž stane Petr Stuchlík primátorem Prahy, získá Andrej Babiš to, po čem v současných dnech nejvíc touží. Hlavní město. Nejen kvůli možnému růstu své moci, ale také proto, aby mohl vyprávět, že mu patří i metropole naší země, která se často příčí nástupu Zemanovsko-Babišovské moci.

Stuchlík se zařadil do zástupu těch, kteří si v poslední době nedávají pozor na to, co o majiteli hnutí ANO řeknou. Například Ivan Pilný potvrdil Babišův vliv na média, která mají spadat do svěřenského fondu a Miloš Zeman zase německým podnikatelům řekl, že mohou být rádi, že mají v zemi Babišovy firmy.

Není zde článek celý?