Syrská armáda vytlačuje ozbrojence z vulkanických citadel (VIDEO)

Syrská armáda vytlačuje zbytky teroristů ze skalnaté oblasti Tulul as-Safa na jihu země. Láva starého vulkánu a přírodní cykly vytvořily v oblasti skalnatá opevnění, které jsou jako vytvořené pro partizánský boj.

Technika zde je k ničemu. Vojáci proto musejí krok za krokem pročesávat všechny skály, jeskyně a podzemní prostory, kde se teroristé mohou skrývat.

Podle místní legendy se právě v těchto místech nacházela Sodoma a Gomora, které byly zničeny lávou. Vědci uvnitř silné čedičové vrstvy nacházejí stovky lidských skeletů, které byly spáleny nenadálou sopečnou činností.

Syrská armáda vede boje od července za osvobození oblasti v poušti Suvejda od teroristů IS. Ozbrojence nejdříve rozdrtili na otevřeném poli. Ti se následně schovali v hornaté části, kde se nacházely sklady. Možnost ukrýt se v přírodních útvarech byla pro ozbrojence velmi výhodná. Na pomoc přispěchalo syrské letectvo, které bombardovalo protivníka. Zlom nastoupil poté, co vojáci získali kontrolu nad zdrojem pitné vody. Ozbrojenci následně začali opouštět své pozice bez boje.


Není zde článek celý?