„Táhněte! Kreatury. Kolaborantské trosky.“ Hovoří Martin Aubrecht, kandidát na starostu Mělníka

V Mělníku se můžou dočkat zajímavých časů. Nedávno jsme informovali o tom, že hnutí Mělničtí patrioti hodlá podat trestní oznámení kvůli údajnému nařčení svých kandidátů z toho, že na sociální sítě psali výhrůžné komentáře s nacistickou rétorikou.

Pod jménem Martin Aubrecht, s fotografií lídra kandidátky, byly zveřejněny příspěvky, kde se například psalo: 

„…já jako führer (Starosta), místo žlutomodrého hadru pověsíme černo červeno bílou vlajku s hákáčem a celé město se nás bude bát a poslouchat.“

Na což profil se jménem a fotkou trojky na kandidátce, Miroslava Šulce, odpovídal: „Zdvihnite pravicu, hajlujte s námi.“

Příspěvky ovšem brzy zmizely, Mělničtí patrioti je obratem prohlásili za zfalšované, záměrně zveřejněné za účelem jejich diskreditace a poškození v nadcházejících komunálních volbách. Dokazovat to ovšem půjde těžko. Zvlášť když řeči o žlutomodrém hadru, jak nazývají vlajku EU (i když bez dodatků o hákáčích a hajlování), jsou na jejich facebookové stránce dodnes k vidění veřejně ve formě statusu.

A samozřejmě i vzhledem k tomu, že Martin Aubrecht, který se takto svérázně uchází o vedení mělnické radnice, je předsedou místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti. Ano, té DSSS, o níž pravidelně čteme ve Zprávách o extremismu, vydávaných Ministerstvem vnitra, a která je přímou pokračovatelkou Dělnické strany, zakázané právě pro napojení na neonacisty.

Ještě více pochybností o existenci zlovolného, výtvarně nadaného falsifikátora se ale vloudí, nahlédneme-li na facebookovou stránku „Mělník OK“. I tady kandidát na starostu Aubrecht diskutuje. A dost zajímavě.

„Neomarxisto!“ pokřikuje na občany, načež diskutující dámě s gentlemanstvím level patrioti, doporučuje „Táhněte“. A pokračuje nadáváním do kolaborantských trosek a v podivných hláškách o jakémsi blíže neurčeném „vyčištění města“. S přihlédnutím k k tomu, že právě jeho domovská DSSS je proslulá coby svolavatelka demonstrací proti Romům, se ale zdá, že tím nemyslí lepší svoz odpadu ani úklid mělnických ulic.

A společenská konverzace pokračuje. Jen tak pro zajímavost, na stránce,

která v záhlaví uvádí: „Buďte přívětiví a zdvořilí. Žádné nenávistné projevy ani šikanování. Šikana jakéhokoli druhu je zakázaná a netolerujeme žádné posměšné komentáře týkající se rasy, náboženství, kultury, sexuální orientace…“

Diskutující dáma, rodilá Češka, se jménem, které by když už, jakkoli to není důležité, snad mohlo evokovat Rumunsko, je lídrem kandidátky Mělnických patriotů oslovována „sovětská kreaturo“, které pan Aubrecht následně spílá, že „tady není doma“. Starosta snů, co říkáte?

I se vztahem k menšinám to má pan kandidát vyřešené. Diskutéra na stránce Mělník OK nazývá „teploušíkem“ a opět hrozí. Jacísi oni si prý počkají. Na co asi?

Musíme tedy jen doufat, že se v brzké době opět nedočkáme „vysvětlení“, že i tohle všechno píše nějaký zloduch zlovolně se vydávající za pana kandidáta na starostu. A dalšího trestního oznámení. A hlavně je třeba uchovat naději, že si Mělničané do vedení svého města zvolí někoho rozumnějšího.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?