Trump slibuje krutý trest, pokud za zmizením novináře stojí Rijád

Saúdský ministr vnitra Abdulaziz bin Saud Al Saud odmítá obvinění, které se objevilo v médiích a hovořilo o tom, že za zmizením saúdského novináře Džamála Chášakdžího stojí tamní úřady. Dodal, že se jedná o lži a neopodstatněná obvinění.

Americký prezident Donald Trump se vyjádřil i k možnosti přerušení vojenského prodeje do Saúdské Arábie kvůli případu zmizelého novináře a prohlásil, že existují i jiné kroky, které může Washington v souvislosti s vyřešením této situace podniknout.

Již dříve americký prezident oznámil, že udělá vše proto, aby bylo zmizení tohoto novináře vyřešeno a varoval, že pokud se ukáže, že za jeho zmizením stojí tamní úřady, pak je USA tvrdě potrestají.

Saúdský ministr vnitra však takové nařčení popírá. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan žádal po Rijádu, aby dokázal, že se zmizením novináře nemá nic společného.

Chášakdží, který nedávno pracoval pro deník The Washington post, zmizel v Turecku minulý týden. Podle jeho snoubenky byl dne 2. října pozván na Saúdský konzulát v Instanbulu a od té doby je nezvěstný.


Není zde článek celý?