Ukrajinští vojáci se pochlubili neviditelnými obrněnými čluny

Velitel malého obrněného dělostřeleckého člunu Kremenčug Vojenského námořnictva Ozbrojených sil Ukrajiny Alexandr Regula oznámil, že jeho loď je pro ruské námořnictvo neviditelná. Uvedl to agentuře Ukrinform.

Podle něj čluny Kremenčug a Lubny v Azovském moři doprovázely lodě Donbass a Korec, zároveň pro ruské námořnictvo zůstaly „neviditelné“, protože disponují speciální geometrií, radarově-absorpčními materiály a obarvením člunu.

„Sledoval jsem ruské zprávy… Ale o člunech nemluvili,“ uvedl Regula.

„Když jsem se v noci blížil k boku jedné minolovky, hráli bojový poplach. Protože mě zpozorovali, až když jsem byl u nich. Začali po palubě křečovitě běhat a přemýšlet, co dělat, ale já už byl u nich,“ pochlubil se velitel.

Také uvedl, jak skoro obsadili ruskou minolovku: „Snažila se přiblížit k Donbassu. Začali jsme kolem ní kroužit a tlačit ji ke břehu, k našemu. Ale jelikož je rychlejší, schovala se za velkou loď. Jinak bychom ji obsadili.“

V tomto regionu se napětí mezi Moskvou a Kyjevem začalo vyostřovat po znovusjednocení Krymu s Ruskem, navíc se zvýšilo po dokončení Krymského mostu. Ukrajina se bojí, že jí Rusko zablokuje přístup k moři.


Není zde článek celý?