V městském úřadu Kyjeva promluvili o „výhodách“ nedostatku horké vody

Nedostatek teplé vody v Kyjevě od začátku května umožnil občanům ušetřit. O tom v komentáři Ukrajinské pravdě řekl náměstek šéfa městské správy Kyjeva Petr Pantelejev.

Podle médií, v ukrajinském hlavním městě téměř celé léto nebyla žádná teplá voda, přičemž v několika okresech není dosud. Počátkem října se podařilo obnovit dodávku vody v některých domech v Kyjevě, nicméně podle oficiálních údajů dodavatelské společnosti teče jen studená voda z kohoutků téměř 9,5 tisíc budov.

„Když člověk spotřebuje v průměru 2-3 krychlové metry vody měsíčně, tak rodina ze třech lidí, která byla bez teplé vody od května, ušetřila 3 až 3,6 tisíc hřiven. Obyvatelé Kyjeva, kteří byli od srpna bez teplé vody (Oboloň, Trješčina, část Podolu), ušetřili 1,5 tisíc hřiven. Ale lidé stále ohřívali vodu na plynových nebo elektrických sporácích a platili za plyn nebo elektřinu,“ řekl Pantelejev.

Podle něj začne dodávka horké vody poté, co Hospodářský soud hlavního města schválí dohodu o urovnání mezi Naftogazem a komunálním podnikem Kievteploenergo.


Není zde článek celý?