V Praze se objevil klaun s nožem v ruce a straší děti

Podle informačního portálu Pražský deník.cz vedení Základní školy Libčická v Praze 8 požádalo policii o prověření oznámení několika žáků z prvního stupně. Podle dětí se v areálu školy opakovaně pohybuje neznámý muž v masce klauna s nožem. Policisté informaci pro jistotu prověřují.

Na oficiálním webu čimické základky se ve středu hned na první stránce objevila zpráva: „Žádáme rodiče, aby své děti nepouštěli samotné do areálu školy a dbali o jejich zvýšenou bezpečnost.“ Školáci přišli s tím, že o víkendu u dětského hřiště viděli podezřelého muže v masce klauna s nožem.

„Do současné doby se však policii nepodařilo zjistit žádné relevantní informace, které by pravdivost celé události potvrzovaly. Případu však budou i přesto ve spolupráci se strážníky městské policie věnovat zvýšenou pozornost,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Jistě, může jít jen o výplod dětské fantazie, ale nejde vyloučit, že žákům opravdu hrozí nebezpečí. „Rodiče i pedagogové by rozhodně měli o možných rizicích s dětmi hovořit a vštěpovat jim základní pravidla bezpečného chování,“ upozorňuje Zoulová.


Není zde článek celý?