V USA byly spuštěny na vodu dvě nejnovější útočné atomové ponorky

V USA byly spuštěny na vodu nejnovější atomové ponorky SSN-791 Delaware a SSN-792 Vermont vybavené raketami s plochou dráhou letu Tomahawk. Informuje o tom tisková služba amerického vojenského námořnictva na Twitteru.

SSN-791 Delaware (modifikace Block III) byla spuštěna na vodu v Newport-News (stát Virginie) a SSN-792 Vermont (modifikace Block IV) v Gortonu (stát Connecticut).

Dokončení stavby Delaware a Vermont je naplánováno na rok 2019.

Tyto atomové ponorky patří k typu Virginie, podle názvu první ponorky této série SSN-774 Virginia, která se stala součástí americké flotily v roce 2004.

Obě ponorky mají moderní radioelektronický systém, vyznačují se nízkou úrovní hlučnosti a jsou vyzbrojeny 12 víceúčelovými vysoce přesnými raketami s plochou dráhou letu Tomahawk. Ponorky typu Virginie jsou víceúčelová vojenská plavidla USA čtvrté generace.

Jsou určeny k boji s ponorkami a k pobřežním operacím. Kromě standardních zbraní mají také zařízení pro speciální operace: neobytné ponorné přístroje, plavební komoru pro potápěče, palubní závěs na kontejner nebo na velmi malou ponorku.


Není zde článek celý?