Vědci vyvrací mýtus o užitečnosti vína

Vědci z Washingtonské Univezity ve městě St. Louis (USA) dospěli k závěru, že požití jedné nebo dvou standardních porcí alkoholu více než třikrát týdně zvyšuje riziko předčasného úmrtí o 20 procent.

Bylo to uvedeno v tiskové zprávě na MedicalXpress.

Odborníci analyzovali údaje z několika výzkumů, zahrnujících více než 400.000 lidí ve věku 18-85 let. Ukázalo se, že i když užití malých dávek alkoholu mírně snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, přispělo ke vzniku rakoviny, což zvyšuje pravděpodobnost předčasné smrti. Podle názoru vědců výsledky ukazují, že alkohol v jakémkoli množství škodí.

Zvýšení úmrtnosti se mnohem výrazněji projevuje u starších lidí ve věku 75 let u než 25letých, ale i u nich je riziko vysoké. Vědci se však domnívají, že mírnou konzumaci vína lze doporučit těm, kteří jsou náchylní ke kardiovaskulárním chorobám a je u nich nízká pravděpodobnost vzniku zhoubných nádorů.

Již před tím v září Světová zdravotnická organizace uvedla, že v důsledku užívání alkoholu ročně umírají asi tři miliony lidí na celém světě. To je víc než následkem AIDS, násilných činů a dopravních nehod.


Není zde článek celý?