Vědci zjistili nečekanou prospěšnost hroznového vína

Skupina vědců ze Ženevské univerzity zjistila, že fenolová sloučenina resveratrol obsažená ve vinných hroznech má užitečné vlastnosti pro boj s rakovinou plic, oznámil portál Science Daily.

Pro zjištění těchto vlastností provedli vědci experiment s laboratorními myšmi. Část hlodavců byla vystavena působení karcinogenu obsaženého v tabákovém kouři. Bylo také předloženo „léčení resveratrolem. Účastníci experimentu byli rozděleni na čtyři skupiny: první, kontrolní, nedostávala ani karcinogen, ani resveratrol, druhá dostávala obojí, a myši z dvou ostatních skupin dostávaly jen jednu z těchto látek.

Vědci zaznamenali, že předchozí výzkumy resveratrolu neprokázaly jeho efektivitu v prevenci rakoviny plic. Odborníci to vysvětlili tím, že látka se podávala orálně a nedostávala se do plic. Rozhodli se tento proces „urychlit“ a zaváděli látku nasálně. Tentokrát byly získány výsledky, které potvrdily její prospěšnost.

Vyšlo najevo, že u myší, které dostávaly „lék“, se zmenšila velikost nádoru v průměru o 45 procent ve srovnání se živočichy z jiné skupiny.


Není zde článek celý?