Velvyslanectví RF od Británie vyžaduje fakta o kybernetických útocích proti Londýnu

Velvyslanectví Ruské federace britskému ministerstvu zahraničí odeslalo nótu s požadavkem okamžitého předání faktů, na jejichž základě byly udělány závěry o údajných pokusech ruských kybernetických útocích proti Londýnu, oznámil Sputniku zástupce diplomatické mise.

Připomněl, že včera stálý zástupce Velké Británie při OPCW Peter Wilson mluvil o údajných pokusech GRU útoku na počítačovou síť Foreign and Commonwealth Office a proniknutí GRU do počítačové sítě vojenské laboratoře v Porton Downu. Ve čtvrtek také Londýn zveřejnil prohlášení, že ruská vojenská rozvědka téměř stoprocentně nese odpovědnost za prolomení a krádež informací z elektronické pošty malé televizní společnosti ve Velké Británii.

„Dnes velvyslanectví odeslalo britskému ministerstvu zahraničí nótu s požadavkem okamžitého předání faktů Rusku, na jejichž základě byly udělány takové závěry. Připomněli zejména, že Britům opakovaně nabízeli organizaci expertní konzultace s cílem odstranění starostí v kybernetickém prostředí, pokud skutečně existují,“ oznámil zástupce velvyslanectví.


Není zde článek celý?