Vrchol kampaně. Babiš připomněl svůj slavný čin, dotační podvod jménem Čapí hnízdo

Není jasné, proč to předseda vlády Andrej Babiš dělá, ale je to tak. Na jeho twitterovém účtu se objevilo video, které oslavuje Farmu Čapí hnízdo, Babišův nejlepší nápad, jaký kdy měl, s nímž ovšem podle svých slov zároveň nemá nic společného od doby, kdy se přišlo na to, že na něj neoprávněně získal dotaci ve výši padesát milionů korun.

Čapí hnízdo je mezinárodní ostuda, o kterou se zajímají zahraniční média i Evropský parlament. Je to věc, kvůli které je Babiš trestně stíhán. Věc, kterou se zabýval Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF), který konstatoval, že se jednalo o podvod. A co dělá Babiš a jeho tým?

„Co by to bylo za volební kampaň bez super videa o Čapáku?  Určitě si někteří vzpomenete, že nám to vloni před volbami celkem jelo. Tady nové: krásný den a na konec i Martina Šonka, stíhací a akrobatický pilot, toho času nejlepšího na světě,“ píše se na Twitteru u sdíleného videa.

Nikdo neví, zda se od „génia sociálních sítí“ Marka Prchala jedná o hloupost nebo nebetyčnou drzost, což by bylo asi ještě horší, ale všechny bizarní předvolební hesla, plakáty nebo obrázky se Babišovi podařilo předčit.

Myslet si totiž, že někdo získá volební hlasy reklamou na něco, za co mu momentálně hrozí vězení, to chce opravdu silný žaludek.

Není zde článek celý?