WSJ: Americký bankéř chtěl koupit od hackerů korespondenci Clintonové

Americký investiční bankéř Peter Smith si šetřil peníze na to, aby mohl odkoupit veškerou korespondenci Hillary Clintonové. Celá operace probíhala v úplném utajení. O události píše deník Wall Street Journal (WSJ).

Smith, který byl příznivcem Republikánské strany, nashromáždil celkem 150 tisíc amerických dolarů, aby mohl odkoupit celou korespondenci Hillary Clintonové, která se dostala do rukou neznámých hackerů. Třetinu této částky tvořily jeho vlastní prostředky a 100 000 mu poskytli sponzoři.

Deník neuvádí, proč právě Smith chtěl tuto korespondenci získat, nicméně celou událostí se již zabývá zvláštní prokurátor Robert Mueller, jehož komise vyšetřuje mimo jiné i možný zásah Ruska do prezidentských voleb v USA.

Podle deníku měl Smith, který ve své operaci použil fiktivní emailovou adresu, smyšlené jméno a tajné telefonní číslo, v říjnu roku 2016 kontaktovat určitého prodejce, který byl připraven přijmout peníze, které byly údajně určeny k financování nějaké fondu pro ruské studenty v USA. Deník naznačuje, že identitu Smitha se nepodařilo odhalit. Neexistují žádné konkrétní údaje o tom, zda tento fond, o němž hovořil prodejce, opravdu existoval.

Odpověď nemohou vyšetřovatelé získat ani od samotného Smitha, jelikož v květnu roku 2017 ve věku 81 let zemřel. Podle policie spáchal tento investor sebevraždu v hotelovém pokoji ve státě Minnesota.


Není zde článek celý?