Zeman na summitu bude řešit migraci. Nevyřešil ji už náhodou Babiš?

Občan už musí mít v tom, kdo určuje českou zahraniční politiku, pořádný zmatek. Prezident se tak tváří, premiér se tak chová a dokonce to vypadá, že už budeme mít i plnohodnotného ministra zahraničí. Jakou roli sehraje on, ví jen hlavní dva mocipáni v zemi. Hlavně, aby si v tom neudělali guláš i samotní pánové. Už teď to vypadá, že Zeman s Babišem se lehce ztrácí.

Evropská unie může být hrdá, že do Bruselu, nebo na různé summity EU, už nyní občas zamíří i Andrej Babiš. Jakmile se totiž objeví nějaký problém, se kterým si neví rady ani vyspělé státy jako Německo, nebo Francie, přichází majitel hnutí ANO. Brexit vyřešil náhradním referendem ve Spojeném království a migraci novodobým Marshallovým plánem.

Jen o tom jaksi zřejmě zapomněl informovat svého spolupracovníka z Pražského hradu. Jinak by přeci nejel hradní pán na Slovensko vysvětlit zástupcům V4, jaký nápad dostal, aby zatočil s těmi hordami po zuby ozbrojených uprchlíků, kteří nám chtějí ukrást ženy i víru.

Nebo jen Zeman stále nenašel jiné téma k neustálému omílání a na Slovensku si netroufne stejně odporné komentáře na adresu Romů, které má nyní jako alternativu k migrantům, jako u nás? Každopádně se zdá, že cesta prezidenta do zahraničí je opět zbytečná. Nic pozitivního stejně nepřinese a bude jenom stát peníze.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?