„Zemanovi“ umělci se postavili za Davida. Kritikům jeho vyznamenání nadávají

Jiří Krampol označil kritiky vyznamenání Michala Davida za kretény. | FOTO: wikipedia.org

Když se Miloš Zeman rozhodne vyznamenat Michala Davida, dá se počítat s tím, že se zdvihne vlna nevole. Kritici připomínají příklon hitmakera k bývalému režimu, nebo spekulují o jeho skutečném přínosu pro české umění. Zastánci Davida ovšem zvolili, jak je pro Zemanovy přívržence zvykem, rovnou nadávky a sprosté urážky. A to dokonce i ti, kteří se považují za české celebrity.

Nedalo se předpokládat, že by Parlamentní listy ve své anketě jakkoliv připustili, že vyznamenání Michala Davida, není zrovna to pravé. Proto si vybrali umělce, kteří dlouhodobě stojí za prezidentem i v momentě, kdy se chová nepřijatelně, nebo někomu bezdůvodně nadává.

Mezi oslovenými tak nemohl chybět třeba Ivan Vyskočil, který za Zemana oroduje vždy, kdy uzná, že je to třeba. „Víte, co se mi moc líbí? Že proti tomu, aby byl vyznamenán Michal David, mluví kdejaký ‚prd‘, který nikdy nic pořádného nedokázal,“ vyslovil se herec, který si nedokáže představit lepší hlavu státu, než je ta současná.

Ještě ostřeji se vyjádřil Jiří Krampol. Pro něj evidentně není přípustné, aby měl někdo jiný názor, než je ten hradní. „Proč by si to nezasloužil? Prodal miliony desek, baví tři generace. Jestli nějací zamindrákovaní kreténi, co v životě nic nedokázali, mu to nepřejí? Podle mne si vyznamenání prostě zaslouží!“ pravil „bavič“, jehož sláva se nyní šíří už pouze po provinčních televizních stanicích.

Jak je vidět, Zemanovi příznivci velmi ochotně přebírají prezidentovy móresy a názorovým oponentům rádi nadávají, aniž by však použili nějaký rozumný argument. Prezidentova taktika rozeštvávat lidi funguje na výbornou a rádi ji podporují i umělci, kteří podle Zemana nepatří mezi „béčkové“, kam řadí ty, kteří například podpořili jeho prezidentského protikandidáta Jiřího Drahoše.

Není zde článek celý?