Zpěvačku Amy Winehouse promění v hologram. Inspirace pro politiky?

Jean-Luc Mélenchon jako hologram. | FOTO: youtube

Zpěvačka Amy Winehouse vyrazí opět na turné a to přesto, že zemřela v roce 2011. Objeví se totiž jako hologram. Show se má objevit příští rok.

Nechme stranou vkus, který je trochu pochybný. Technicky to prostě lze a třeba si jednou budou fanoušci moci dopřát své oblíbence i na domácí párty stejně tak, jako si s nimi dnes pustí video. Otevírají se tady ale nebývalé možnosti. Stačí pomyslet na politiky. Průkopníkem byl francouzský levicový politik Jean-Luc Mélenchon, který se už na shromáždění jako hologram objevil v roce 2017.

Zatím je pro politiky dřina objíždět osobně každou štaci a potřebovali by přitom být na několika místech najednou, což je problém. Někteří světci údajně uměli být na dvou místech najednou, říká se tomu odborně bilokace, ale u politiků by dosažení svatosti mohlo být někdy komplikací. Technika ale pomůže a zázraky se nahradí technologií.

Kromě toho už umíme upravit lidský hlas. Již existuje záznam projevu, který měl prezident Kennedy pronést v Dallasu, ale nepronesl, protože byl krátce předtím zavražděn. Politici by se tedy nemuseli namáhat ani s dabingem. Když si to spojíme s chatovacími programy a umělou inteligencí, dal by se hologram vyslat i do televizní debaty se soupeři. S napojením na nějakou databázi by ho nemohla zaskočit žádná otázka.

Umělá inteligence by se ani nemusela napojovat na žádné zdroje informací, kdyby hologramový politik nevěděl jak dál, prostě by naskočila verze „je to kampaň“, „Kalousek“ a podobně. Zatím s tím šlo vystačit i v reálném životě.

Otázka je, co by se stalo, kdyby do debat místo sebe poslali hologram všichni. Je tu určitý precedent. Zjistilo se, že dva roboti, co pracují na Wikipedii, si dokázali navzájem rušit své úpravy několikamilionkrát a vůbec je to neunavilo. Kdyby se na to náhodou nepřišlo, mohli to tak dělat do skonání věků.

Fantazie může pracovat donekonečna. Někteří politici již zesnuli a jejich vystupování a výmluvnost by se mohly hodit. Proč někoho nevzkřísit, aby potvrdil, že to momentální vůdcové dělají správně? Představte si třeba, jak na schůzi KSČM dorazí samotný Lenin, živější než kdy dřív, šibalsky se pousměje a prohodí pár povzbudivých vět. To by byl teprve facelift strany, po jakém se teď tolik volá! No a vlastenci by mohli použít dvojici Hanka a Linda, co vytvořili Rukopisy. Nebyly sice pravé, ale mohly by být. Pánové by se mohli konečně obhájit. Monarchisté by pozvali třeba císaře Karla a okamurovci… No nic.

Nebude to krásné?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?