Asi 400 zahraničních společností budou pracovat na obnově Sýrie

Přibližně 400 zahraničních společností začne v nejbližší době pracovat na obnovení syrské infrastruktury, sdělil zástupce syrského ministra zahraničí Ayman Susan.

Susan v interview pro list al-Igtisad sdělil, že v souladu s usneseními vlády SAR mají v této činnosti prioritu syrské společnosti, proto vyzval podnikatele, aby se vrátili do vlasti. Diplomat informoval o návštěvách několika syrských delegací podnikatelů ze zahraničí, včetně z Egyptu, kteří jsou ochotni investovat do obnovy země.

Susan řekl, že kancelář pro ekonomické otázky, která byla loni v září zřízena při MZV, dostala několik tisíc přihlášek, z nichž 400 již bylo projednáno.

„Je to nejmíň 400 společností z různých částí světa včetně z Ruska, Číny, Indie, a také společností syrských emigrantů, kteří vyslovili přání pracovat na obnově Sýrie, tato práce má být zahájena v nejbližší době,“ prohlásil diplomat v interview pro list.

Zdůraznil, že nepřátelsky naladěné západní státy nebudou mít možnost investovat do obnovy Sýrie. Přitom sdělil, že přihlášky přišly od italských a španělských společností, což je symbolem neshody názorů na SAR v EU, řekl Susan.


Není zde článek celý?