Babiš musí skončit, říkají politici. Lidé svolávají demonstraci. Chtějí demisi

V reakci na děsivá zjištění Seznam zprávy, podle kterých Andrej Babiš nechal unést vlastního syna na Krym, žádají politici jasné vysvětlení premiéra. Někteří už otevřeně mluví o tom, že Babiš musí odejít. Lidé mezi tím svolávají demonstraci požadující demisi Babiše. Mezi prvními se ozval místopředseda lidovců Marian Jurečka, který oznámil: „Zítra (v úterý) navrhnu na předsednictvu a poslaneckém klubu KDU-ČSL vyvolání hlasování o vyslovení nedůvěry této vládě,“ sdělil na Twitteru.

Tvrdě reagoval Miroslav Kalousek z TOP 09: „Politika nikdy nebyla, není a nebude řemeslo pro jeptišky a svaté. Neměli by jí ale provozovat čistokrevní gangsteři. Jak můžeš, vůbec usnout, když jsi křivě přísahal na zdraví svých dětí, zatáhl jsi je do kriminálních rizik a tohle s nimi provádíš, aby’s to ututlal?“

Šéf ODS Petr Fiala je překvapen tím, že POlicie nebyla schopna syna Babiše dva roky najít. „Jsem překvapen tím, ze naše policie nedokáže dva roky získat svědectví člověka, kterého nakonec naleznou a vyzpovídaji dva novináři. Je to jen náhoda?“ uvedl Fiala na Twitteru.

Podle Piráta Jakuba Michálka jde o jednání ve stylu ruské mafie. „Syn premiéra, Andrej Babiš junior, byl podle televize Seznam UNESEN NA KRYM. Tohle už není dotační podvod, ale to je na úrovni ruské mafie,“ konstatoval Michálek. Také Piráti později uvedli, že budou v úterý řešit vzniklou situaci.

Babiš se k závažnému zjištění nevyjádřil.

V noci z pondělí na úterý vznikla také výzva, aby lidé přišli v sobotu do centra Prahy demonstrovat za to, aby Babiš podal Demisi. Více je uvedeno ZDE.

Není zde článek celý?