Babiš okomentoval reportáž o svém synu na Krymu

Reportáž portálu Seznam Zprávy, která odvysílala vyjádření syna premiéra Andreje Babiše, je manipulací a tlakem novinářů na orgány činné v trestním řízení. Ve svém prohlášení to dnes uvedl premiér Andrej Babiš. „Je mi líto, že se tady pořádá hon na moji rodinu, který jsem svým vstupem do politiky způsobil,“ dodal.

Premiér Andrej Babiš se vyjádřil k nařčení o únosu. Svoji reakci sdílel na svém Facebooku: „Můj syn je psychicky nemocný. Bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku. Moje dcera trpí bipolární poruchou. Mého syna nikdo neunesl, z ČR odjel dobrovolně. Tuto věc prošetřovala policie a sama došla k závěru, že se únos nikdy nestal. Odmítám tuto manipulaci a nehorázný tlak novinářů na orgány činné v trestním řízení. Je mi líto, že se tady pořádá hon na moji rodinu, který jsem svým vstupem do politiky způsobil,“ napsal premiér.

Babiš mladší portálu Seznam Zprávy dříve uvedl, že po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo jeho otec chtěl, aby zmizel. Nedobrovolně se tak ocitl na ruském Krymu. Podle něj o na poloostrov odvezl manžel lékařky Dity Protopopové Petr Protopopov.


Není zde článek celý?