Babišův šéfredaktor Plesl stojí za šéfem. Mluví o pomstě majiteli Seznamu za zásadní reportáž

Šéfredaktor Mf DNES Jaroslav Plesl píše na svém facebookovém profilu o aktuální kauze majitele novin, které vede, Andreji Babišovi. A má za to, že by se „někdo“ měl podívat na soukromí Iva Lukačoviče, majitele Seznamu. Právě server Seznam Zprávy totiž zlomovou reportáž přinesl.

„Tak co, s jakým dalším schizofrenikem teď bude Seznam natáčet? A co na to Ivo?“ napsal Plesl na svém Facebooku. V diskuzi pak napsal: „Možná. Ale všechno se změní, až se někdo začne rejpat v rodině Ivovi…“

Plesl vede noviny, které po vypuknutí kauzy nepřinesly první den ani slovo. Sám je kritický zejména vůči opozičním politikům a soustavně se svého šéfa a majitele Mf DNES zastává. Šéfredaktorem se stal v roce 2014 poté, co od Babiše odešla Sabina Slonková – spoluautorka aktuální reportáže.

Mf DNES je Babišovým nejsilnějším marketingovým nástrojem. Po konání demonstrace proti Zdeňku Ondráčkovi přinesla zprávu o autolékárničkách. Jindy jsme na titulní straně mohli číst o možnosti výher v soutěži Účtenkovka, ačkoli ostatní média informovala o tom, že Babiš nechal finanční správou zlikvidovat konkurenční firmu.

Není zde článek celý?