Babišův syn znovu promluvil: Chci vypovídat. Otec o mně lže

Server Seznam Zprávy zveřejnil e-mail, který přišel z adresy Andreje Babiše ml. Vyvrací tvrzení předsedy vlády a píše o tom, že chce vypovídat před policií.

„Teď čtu v novinách, že můj otec řekl, že musím být pod ‚neustálým dozorem‘ vzhledem k mé pseudonemoci, které se říká schizofrenie. Tím překročil červenou čáru, protože to je lež a sahá to a dotýká se to mé osobní svobody. Nejsem vůbec pod ‚dozorem‘ ve Švýcarsku, ale volný,“ přišlo v e-mailu.

Babiš ml. chce být v kontaktu s policií.

Babiš mladší řekl v reportáži serveru Seznam Zprávy, že spolupracovníci jeho otce ho drželi na Krymu, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo. Premiér podle něj chtěl, aby kvůli kauze zmizel z Česka. Babišův syn řekl, že k farmě Čapí hnízdo, kvůli níž on i premiér čelí obvinění z dotačního podvodu, podepisoval nějaké dokumenty, ale prý nevěděl, co podepisuje. Uvedl také, že byl jako pacient v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ) a v současnosti bere léky.

Babišův syn serveru ve Švýcarsku (Babiš mladší má podle serveru Seznam Zprávy švýcarské občanství) řekl, že se v NÚDZ setkal s psychiatričkou Ditou Protopopovou. Ta letos kandidovala ve volbách za ANO, které vede Babiš starší. Po vypuknutí kauzy Čapí hnízdo manžel Protopopové Petr údajně odvezl Babišova syna na Krym.

Premiér v reakci na celou věc uvedl, že jeho syn je psychicky nemocný (údajně trpí schizofrenií), bere léky a musí být pod dohledem. Řekl také, že syn nebyl unesen, ale že z Česka odjel dobrovolně. Babiš rovněž zmínil, že jeho dcera trpí bipolární chorobou (Babiš dříve uváděl, že v době, kdy Čapí hnízdo získalo dotaci, spoluvlastnily farmu mimo jiné jeho dvě dospělé děti).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?