Bylo oznámeno, jaké město v Evropě je nejšpinavější

Makedonské město Tetovo je tím nejvíce znečištěným městem v Evropě. Vyplývá to z údajů hodnocení Pollution Index 2018 Mid-Year, které vypracoval portál numbeo.com.

Dalším městem v pořadí daného hodnocení byla italská Neapol a makedonské hlavní město — Skopje. Index znečištění v daném žebříčku představoval celkem 97, 57 bodů u Tetova, město na druhé příčce pak mělo 84,61 bodů a Skopje celkem 82,17 bodů.

Do první desítky nejšpinavějších a nejvíce znečištěných evropských měst se dostalo také albánské hlavní město Tirana, italský Turín, rumunský Bukurešť, hlavní město Bosny a Hercegoviny — Sarajevo, polský Krakov, bulharský Plovdiv nebo Kyjev, hlavní město Ukrajiny.

Ruská města Moskva a Petrohrad se umístila až na 19. a 17. městě.

Za nejvíce příznivá a vhodná města pro život, z hlediska životního prostředí, jsou podle daného žebříčku Helsinky ve Finsku, hlavní město Islandu — Reykjavík a švýcarský Curych.

Světová zdravotnické organizace pro znečištění ovzduší v roce 2018 vypracovala žebříček 10 měst, v nichž se lidem nejhůře dýchá. Tehdy se na předních příčkách umístilo město Skopje spolu s městem Tetovo na západě Makedonie a průmyslovým městem Tuzla v Bosně a Hercegovině.


Není zde článek celý?